- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníV obýváku jako pod širým nebem. Kromě prosklené střechy překvapuje dům unikátním...

V obýváku jako pod širým nebem. Kromě prosklené střechy překvapuje dům unikátním venkovským interiérem s nádechem industriálu

Dům pro rodinu s malými dětmi poblíž sousedů vyžaduje promyšlené řešení. Tato stavba je světlým příkladem, jak můžete mít i mezi sousedy dostatek soukromí a požitku z okolní přírody. Samozřejmě nechybí ani společenská místa a množství přirozeného světla.

Světlo od rána do večeře
Ranní bríždění, fascinující západ slunce, hra se stíny během večera – to vše si mohou vychutnat domácí v nově postaveném domě díky promyšlené orientaci a detailům, které vytvářejí pocit soukromí i na pozemku obklopeném sousedy. Z verandy a ložnic vidět západ slunce.

Od bazénu horizont. Na terasu dopadá ranní slunce. Celá společenská zóna domu má panoramatický výhled směrem k přední i zadní části pozemku a tím pádem i obrovské množství přirozeného světla. Z různých částí domu můžete sledovat, jak den plyne a zjistit čas prakticky i bez hodin.

dům s unikátním venkovským interiérem s nádechem industriálu a prosklenou střechou
Celek je tvořen více hmotami, které spojuje veranda a terasa, k domu náleží i samostatná část s ložnicemi pro hosty. Zdroj: Fran Parente

Základem konceptu byl typický statek
Architekti sáhli po inspiraci k původním stavbám, typickým pro venkovské prostředí Brazílie – k venkovským statkům. Celek je tvořen více hmotami, které spojuje veranda a terasa, k domu náleží i samostatná část s ložnicemi pro hosty. Ložnice domácích i hosty mají velkorysé rozměry a nacházejí se v okrajových částech stavby. Srdce domu tvoří obrovská denní zóna, která je zároveň prostorem k odpočinku, k jídlu a hraní.

dům s unikátním venkovským interiérem s nádechem industriálu a prosklenou střechou
Nejefektnějším místem celé realizace je denní zóna s prosklenou částí střechy. Zdroj: Fran Parente

Navazuje na ni velká venkovní zóna s kuchyní, sezením, nedalekými bazény a odpočinkovým místem v soukromí. Autoři projektu ji označují jako verandu s pergolou, která obklopuje srdce domu, jako na typickém brazilském statku.

Tři druhy střech prozrazují funkce bloků domu
Pergola na verandě vytváří přechodové prostory, které propojují obývací pokoj a ložnice. V soukromé části domácích funguje také jako chodba, která vede do kuchyně. Přechod z denní společenské zóny do pokojů na opačné straně domu je řešen prosklenou galerií. Sklo vyvolává pocit, jako byste se procházeli pod širým nebem. Jednotlivé části stavby jsou odlišeny také střechami.

Denní zóna je zastřešena asymetrickou sedlovou střechou – méně šikmá a delší část částečně překrývá druhou kratší a strmější část střechy vyrobenou ze skla. Strop ve společenské zóně je ve výšce přibližně sedm metrů. Také hmoty s ložnicemi mají sedlové střechy, ale pravidelné. Servisní prostory – dům hospodářky, garáž a prádelna jsou zastřešeny plochou betonovou střechou.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek