- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyNová úroveň vnější izolace – díky šedému polystyrenu

Nová úroveň vnější izolace – díky šedému polystyrenu

Zateplení s využitím polystyrenu přináší do interiéru tepelnou pohodu – nejen v zimě, jako by se na první pohled mohlo zdát; ale také v létě. Na trhu již nenajdete jen bílý (expandovaný) polystyren, ale také jeho efektivnější varianta – šedá (grafitová) polystyren. Jaké výhody s sebou přináší?

Grafitový polystyren se na našem trhu používá již řadu let. Podobně jako bílý polystyren také se vyznačuje vysokou odolností vůči nárazům a při tlaku zůstává mimořádně pevný. Za jeho vznikem stojí nová, moderní technologie.

Více vám o sobě řekne sám Polystyren šedý

Tepelněizolační vlastnosti při stejné tloušťce lepší až o 20 %
Jednou z jeho významných výhod je významné zlepšení tepelněizolačních vlastností. „Během procesu výroby se do EPS přidává grafit, který lépe odráží sluneční paprsky – a to způsobuje jejich zlepšení až o 20 % při stejné tloušťce,“ říká Marta Strapková, předsedkyně Sdružení EPS SR.

Styropor Polystyrene pack material

Menší tloušťka, lepší izolace
I přesto, že své využití nachází u všech druhů staveb, je ideálním řešením pro vnější izolaci energeticky úsporných staveb a staveb s téměř nulovou potřebou energie. „Právě díky přidanému grafitu – dosahuje lambda hodnoty – až do 0,031 W/mK. Posun ve vývoji technologie výroby polystyrenu také umožňuje snížit jeho tloušťku při zachování jeho skvělých tepelněizolačních vlastností,“ doplňuje Marta Strapková. Menší tloušťka izolačního materiálu znamená lepší a rychlejší manipulaci, která se odráží i na ceně nákladů za práci.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek