- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníKoupelna přizpůsobená biorytmu člověka

Koupelna přizpůsobená biorytmu člověka

Lidské tělo je od přírody nastaveno tak, aby se přizpůsobovalo měnícím se částem dne. Náš spánkový cyklus pomáhá ovlivňovat hormon zvaný melatonin a jeho vylučování je ovlivněno množstvím světla. Večer, po setmění, se ho vylučuje více, díky čemuž snáze usneme. Vyšší množství světla potlačuje jeho vylučování.

Problémy se spánkem v dnešní době trápí mnoho lidí. Ráno se budí unavení, ve dne jsou ospalí a v noci mají problém usnout. Vědci zjistili, že jednou z příčin, proč je tento problém tak rozšířený, je náš zvyk používat i ve večerních hodinách mobilní telefony, počítače nebo sledovat televizi. Modré světlo z displejů dává našemu tělu signál, že je ještě den a tělo nezačne vylučovat melatonin.

Obecně se proto doporučuje nepoužívat několik hodin před spaním žádné přístroje s obrazovkou, která vylučuje modré světlo. Pomoci může i používání tlumenějšího světla v domácnosti ve večerních hodinách. Stačí, když si místo silného stropního světla zažnete stojací nebo stolní lampy, případně jiné sekundární zdroje světla.

Po úspěšném naladění na večerní režim může být na konci dne nepříjemné, oslepí-li nás silné světlo v koupelně. Společnost Geberit se rozhodla tento problém vyřešit a vytvořila jedinečnou zrcadlovou skříňku s integrovaným osvětlením Geberit ComfortLight přizpůsobeným přirozenému biorytmu člověka. Skříňky jsou vybaveny čtyřmi světelnými zdroji s přizpůsobitelnou intenzitou i teplotou světla. Na vrchu skříňky se nachází horní nebo nepřímé osvětlení místnosti, níže se nachází přímé zrcadlové světlo, osvětleno je také vnitřek skříňky a výklenek. Na spodní straně je osvětlení umyvadla.

Kombinace více zdrojů světla vytváří autentický obraz bez stínů a zároveň dokáže osvětlit celou koupelnu. Ovládání funkce stmívání je jednoduché a intuitivní. Při jasnějším světle se teplota světla automaticky sníží, zatímco tlumené světlo je teplejší. Koncept osvětlení nabízí čtyři naprogramované světelné programy, které poskytují to správné světlo pro každou potřebu:

Pracovní světlo je jasné světlo vhodné zejména pro ranní úkony v koupelně. Díky modrému nádechu nám pomáhá probouzet se a zároveň dokonale osvětlí i sebemenší detail na tváři, což usnadní nanášení make-upu nebo holení.
Standardní světlo je neoslňující světlo vhodné pro běžné činnosti v koupelně.
Světlo svíčky je tlumené světlo s teplým nádechem, které pomáhá navodit příjemnou atmosféru a připravit tělo ke spánku.
Orientační světlo slouží k pohybu v koupelně v noci. Po návratu do postele pomáhá znovu usnout.

Osvětlení zrcadlové skříňky lze ovládat také pomocí aplikace Geberit Home, kde si můžete naprogramovat automatickou změnu typu osvětlení podle času dne a noci. Osvětlení ve vaší koupelně tak může přirozeně kopírovat změny vnějšího světla.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek